הוצאות הבית המשותף – השתתפות בהוצאות הגג

6

גרים בקומה האחרונה בבית משותף? גרים בקומה תחתונה ונדרשתם לשלם עבור הוצאות הגג שאין לכם שום נגיעה בו? פעמים רבות עולה בין דיירי הבית המשותף ה”דיון” האם על יתר הדיירים להשתתף בהוצאות זיפות ו/או איטום הגג המשותף, שהרי, מי שסובל מזה הוא בעל הדירה בקומה האחרונה, אז מה אכפת לציפור שהים הוא כחול?

אז ככה: אכפת. סעיף 58 לחוק המקרקעין קובע כי על כל דיירי הבית המשותף לשאת בהוצאת החזקתו השוטפת והתקינה של הבית המשותף.
אלא אם הוצא הגג מהרכוש המשותף (דבר שניתן וצריך לבדוק), הרי שכל דיירי הבית המשותף צריכים לשאת בהוצאות איטום ו/או זיפות הגג, הגם שאין להם שום נגיעה אליו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *